تزتاک : هدیه گمینی | یانگ مگی سنتر

تزتاک برنامه‌ای است برای بیان تجربیات و دستاوردهای دانشجویان و پژوهشگران ایرانی در تزهای دکتری و یا کارشناسی ارشد معماری و شهرسازی از دانشگاه‌های معتبر دنیا.

تزتاک 2:

با حضور: هدیه گمینی؛ دانشجوی دکتری معماری، دانشگاه دیکین ملبورن، استرالیا

موضوع (برگرفته از تز PhD): یانگ مگی سنتر: الگویی برای ایجاد محیط شفابخش برای کودکان مبتلا به بیماری های حاد و خانواده هایشان

زمان: دوشنبه 19 اردیبهشت 1401، ساعت 19:00

آنلاین (آزاد و رایگان)

این برنامه پایان یافته است.

معرفی

هدیه گمینی
یانگ مگی سنتر
یادآوری برنامه

هدیه گمینی دانشجوی بورسیه دانشگاه دیکین ملبورن در مقطع دکترا است. او پس از آنکه مدرک فوق لیسانس معماری خود را از دانشگاه شهید بهشتی ایران دریافت کرد، مشغول به تدریس در حوزه معماری و شهرسازی در دانشگاه های ایران شد. او علاوه بر این همواره در زمینه مورد علاقه خود که طراحی فضاهای دوستدار کودک برای کودکان آسیب پذیر بوده است، فعالیت داشته و بیش از 10 مقاله مرتبط با فضاهای دوستدار کودک، معماری و شهرسازی منتشر کرده است. پایان نامه ارشد هدیه گمینی با عنوان" نقش محیط های دوستدار کودک در فرآیند ساماندهی و بازسازی پس از زلزله بم" از سوي دانشكده معماری دانشگاه شهید بهشتی به عنوان پایان نامه برگزیده دوره کارشناسی ارشد و همچنین در هفتمین جشنواره بین المللی برترین های پژوهش و نوآوری (جایزه جهانی تهران) به عنوان پایان نامه برگزیده منتخب شده است. او هم اکنون علاوه بر اینکه به عنوان پژوهشگر در مرکز رهبری بشردوستانه در استرالیا مشغول به فعالیت است ،در گروه معماری " یانگ مگی سنتر" که با دانشگاه ملبورن و بیمارستان سلطنتی کودکان در ملبورن همکاری میکند، عضویت دارد.

مگی سنترها که عموما در بریتانیا احداث شده اند ، فضاهای شفابخشی هستند که برای بزرگسالانی که مبتلا به سرطان هستند احداث شده اند. این مراکز توسط معماران مطرحی همچون زاها حدید، فرانک گری، ریچارد راجرز، استیون هول و…. شکل گرفته اند. ایده اصلی مگی سنتر نمایش حیات است که واکنشی است در برابر محیط سازمانی بیمارستان ها. این مراکز که بخشی از یک پروژه پیشگام بوده اند، با هدف ایجاد یک مکان دوستانه که در آن بیمار اهمیت دارد و نه بیماری شکل گرفته اند. این بنیاد توسط مگی جنکز که بر اثر سرطان در ۱۹۹۵ در گذشت تأسیس شده و برای اولین بار در ادینبورگ ، در سال ۱۹۹۶ ، اولین پروژه خود را افتتاح کردند. حال ، یانگ مگی سنتر به دنبال بررسی یک مدل طراحی مناسب برای مراقبت از کودکان با بیماریهای حاد و خانواده های آنها است که در آن از الگوی طراحی مگی سنتر الهام گرفته شده است. 

در صورت تمایل به ارسال ایمیل یادآوری پیش از آغاز برنامه ایمیل خود را در لینک زیر وارد نمایید.

 

ارسال ایمیل یادآوری پیش از آغاز برنامه

.

پست های مرتبط